مسبی
اين ماده غذايي دشمن پوکي استخوان است

اين ماده غذايي دشمن پوکي استخوان است

ویرایش: 1391/8/24
نویسنده: morrientez

تحقيقات گروهي از محققان اسپانيايي نشان مي‌دهد؛ افرادي که از رژيم غذايي مديترانه‌اي يعني رژيم غذايي سرشار از ميوه و سبزي‌ها به همراه زيتون و روغن زيتون به مدت دو سال استفاده کردند، از استخوان‌هاي قوي‌تري برخوردار بودند و احتمال ابتلاي آنها به پوکي استخوان کاهش يافت.

محققان گفتند، پيروي از اين رژيم غذايي موفق شد تا سطح پروتئين osteocalcin و بسياري از فاکتورهاي رشد استخوان در خون را افزايش دهد و اين امر تاثيري پيشگيرانه بر استخوان‌ها داشت و قدرت و استحکام آنها را افزايش داد.

به گفته اين محققان، پيروي از اين رژيم غذايي و افزايش سطح پروتئين osteocalcin و بسياري از فاکتورهاي رشد استخوان در خون همچنين باعث کاهش خوردگي استخوان مرتبط با بالا رفتن سن در زنان و مردان شد و احتمال ابتلا به پوکي استخوان و خطر شکستگي‌ها را کم کرد.


منبع: http://www.zoodfood.com/Pages/viewnews.aspx?newsid=1960

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره اين ماده غذايي دشمن پوکي استخوان است نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: ماده غذايي ، پوکي استخوان ، جلوگيري از پوکي استخوان ، رژيم ، افزايش قد ، رژيم غذايي مديترانه اي
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما