مسبی
نکاتي که بايد در مورد باطري لب تاب بدانيد (2)

نکاتي که بايد در مورد باطري لب تاب بدانيد (2)

ویرایش: 1391/8/14
نویسنده: morrientez


پنج نکته براي ذخيره انرژي باطري لپ تاپ

براي مثال در هواي خنک و دماي پايين تر ، باطري بهتر کار مي کند و استفاده مي شود .از قرار دادن نوت بوک در ماشين گرم وکار در آفتاب براي مدت طولاني پرهيزکنيد و هميشه نوت بوکتان را بر روي سطح صاف قرار دهيد چون بالش و پتو به نگه داري گرما و به کار کردن و مصرف زياد باطري شما کمک ميکند .
اينجا 5 راه حل براي کمک به صرفه جويي در استفاده باطريتان است تا به شما اجازه دهد طولاني مدت تر کار کنيد :

روشنايي نمايشگر را تنظيم کنيد :
اکثر نوت بوک ها به شما اين اجازه را ميدهند تا نور نمايشگرتان وقتي باطري دستگاهتان در حال تمام شدن است کم کنيد . تاجايي که ميتوانيد آن را تحمل کنيد نور آن را کم کنيد تا حد اکثر عمر باطري را داشته باشيد .
از نرم افزار مديريت نيرو ( انرژي )استفاده کنيد :
اکثر سيستم هاي کارايي همراه با نرم افزار مديريت نيرو هستند که به شما اين اختيار را ميدهند که چطور مصرف شدن نيروي نوت بوک تان را کنترل کنيد .
از تنظيم Default براي حالت کم نيرو ( Low-Power) استفاده کنيد و يا به طور دستي تنظيمات حداقل رساني نيرو را انجام دهيد .
Wifi و بلوتوث را غير فعال کنيد :
اگر از آنها استفاده نمي کنيد خاموششان کنيد .آنها نيروي باطري شما را براي يافتن شبکه و يا دستگاههاي ديگر استفاده ميکند و ميتوانند نيروي با ارزش شما را با عجله بجوند .
دستگاههاي خارجي را از دستگاه جدا کنيد :
هر چيزي که به دستگاه شما متصل باشد ، ائم از پرينتر ، درايو خارجي ،کيبورد ، موس ، مانيتور ، انرژي مصرف ميکنند . بهترين راه براي اينکه مطمئن شويد آنها از باطري دستگاهتان استفاده نمي کنند ، جدا کردن تمام چيزهايي است که بدانها احتياج نداريد .
هارد درايو را راه بينداز نه CD و DVD :
صدايي که هنگام استفاده از هارد درايو به گوشتان ميرسد ، صداي مصرف انرژي است اما هارد درايو به اندازه CD/DVD Player انرژي مصرف نمي کند .
وقتي عمر باطري ............... است ، شما از کار کردن با برنامه ها ويا دسترسي به فايل ها از هارد درايوتان سود خواهيد برد منابع خارجيتان .
در واقع هرگونه CD يا DVD يا حتي کارت حافظه ( memory stack)
* اين نکات کوچک ميتوانند دقايق و حتي ساعتهاي با ارزش از عمر باطري دستگاهتان را ذخيره کنند . البته اگر شما به زودي آنها را عملي کنيد .


منبع: www.windows9.blogfa.com

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره نکاتي که بايد در مورد باطري لب تاب بدانيد (2) نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: باتري لب تاب ، باتري ، باطري ، ذخيره انرژي در باتري لب تاب ، لب تاب ، نوت بوک
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما