مسبی
تحليل خاتمي درباره پايان دوره رياست‌جمهوري احمدي‌نژاد

تحليل خاتمي درباره پايان دوره رياست‌جمهوري احمدي‌نژاد

ویرایش: 1391/8/16
نویسنده: shahang

اين روزها يکي ازمباحثي که در فضاي سياسي کشور پيرامون آن تحليل و تفسيرهاي گوناگوني منتشر مي‌شود و البته مورد توجه رسانه‌هاي خارجي نيز قرار گرفته است، بحث ادامه رياست جمهوري محمود احمدي نژاد تا پايان دولت دهم مي‌باشد.

چندي پيش محمدرضا باهنر نايب رئيس مجلس گفته بود که مجلس تا پايان دولت دهم با رئيس جمهور مدارا مي‌کند تا «هواپيماي اين دولت به سلامت فرود بيايد».بسياري از اصولگرايان چه مخالف و چه موافق احمدي نژاد نيز همين نظر را تا کنون ابراز کرده اند. موضوعي که سيد محمد خاتمي رئيس جمهور سابق نيز برآن تاکيد کرده است، اما از منظري ديگر. خاتمي مي‌گويد که اگر احمدي نژاد زودتر از موعد مقرر کنار برود ممکن است که نتايج دو دوره رياست جمهوري وي به نامش ثبت نشود رئيس جمهور سابق در تحليلي، باقي ماندن احمدي نژاد در رياست دولت تا پايان دوره وي را به مصلحت دانست.

به گزارش برخي سايت‌هاي خبري داخلي، خاتمي در اظهاراتي که اخيرا بيان کرده است، باقي ماندن احمدي نژاد در رياست جمهوري تا پايان دوره وي را موجب ثبت نتايج اين دوره به نام وي دانسته و افزود: اگر وي زودتر از اين مسئوليت کنارگذاشته شود، اين مساله اتفاق نمي‌افتد.

به نوشته اين سايت‌ها رئيس جمهور سابق، تلاش براي کنار گذاشتن احمدي نژاد پيش از پايان رياست جمهوري او را موجب قهرمان شدن وي از يک سو و شانه خالي کردن او از پذيرش مسئوليت نتايج عملکردش دانست و افزود: بايد احمدي نژاد و اصولگرايان حامي وي، مسئوليت عملکرد و اقدامات خود را بپذيرند.

سيدمحمد خاتمي همچنين برگزاري انتخابات زودرس رياست جمهوري را فراهم کردن زمينه براي به قدرت رساندن فرد مورد نظر جناح اصولگرا دانست و تاکيد کرد: در صورت تسريع در برگزاري انتخابات، طبيعتا کساني که از امکانات و حمايت‌هاي خاص سود مي‌برند، مي‌توانند به راحتي فرد مورد نظر خود را به رياست جمهوري برسانند.


منبع: شهرخبر

امتیاز دهی به مقاله




نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره تحليل خاتمي درباره پايان دوره رياست‌جمهوري احمدي‌نژاد نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: محمدرضا باهنر ، محمود احمدي نژاد ، رياست جمهوري ، فضاي سياسي کشور ، نايب رئيس مجلس ، اصولگرايان ، سيدمحمد خاتمي ، انتخابات ، حمايت‌هاي خاص ، جناح اصولگرا ، دولت ، رئيس جمهور سابق
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما