مسبی
عامل بيماري ام اس با هدفون

عامل بيماري ام اس با هدفون

ویرایش: 1391/8/11

اگر کسي که کنار شما نشسته است در حال گوش دادن به موزيک با هدفون مي باشد و شما قادر به شنيدن صداي موزيک هستيد از او بخواهيد که صدا را کم کند.

محققان اثبات کرده اند گوش دادن به موزيک بسيار بلند از طريق هدفون ميتواند اثر بسيار مخربي بر روي عصبهاي مغزي داشته باشد. درست اثري مشابه بيماري ام اس!

همانطور که مي دانيد بيماري ام اس همان آسيب شديد عصبهاي مغزي است و به نظر مي رسد گوش دادن به موزيک با صداي بلند بر روي عصب هاي مغزي به همان مقدار آسيب مي رساند.

زمانيکه سيستم ايمني بدن به غلاف عصبهاي مغزي حمله مي کند نتيجه بيماري ام اس خواهد بود. در واقع همان اتفاقي که در زمان گوش دادن به موزيک بلند با استفاده از هدفون براي عصب هاي شنوايي ما مي افتد و گاهي منجر به کم شنوايي يا حتي ناشنوايي هم مي شود.

تنها اتفاق خوب در اين مورد اين است زمانيکه اين کار متوقف شود به مرور زمان و بعد از گذشت سه ماه غلاف هاي عصبي ترميم مي شوند.


منبع: پرتال خبري شتاب

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره عامل بيماري ام اس با هدفون نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: هدفون ، عامل بيماري ام اس ، شنيدن موزيک باهدفون ، پيشگيري ازناشنوايي ، حفظ سيستم ايمني بدن
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما
اشتراک گذاری