مسبی
وضعيت منطقه 5 دقيقه بعد از حمله به ايران

وضعيت منطقه 5 دقيقه بعد از حمله به ايران

ویرایش: 1391/8/10
نویسنده: shahang

در آستانه برگزاري بزرگترين رزمايش مشترک آمريکا و اسرائيل، شيمون پرز و مارتين دمپسي رئيس ستاد کل ارتش آمريکا ، درباره<تهديدات برنامه اتمي ايران> به رايزني پرداختند.

به گزارش آخرين به نقل از انتخاب ، موضوع محوري اين گفت‌وگو <تهديدات برنامه اتمي>، تقويت روابط استراتژيک آمريکا و اسرائيل< و توسعه اين روابط در منطقه> بوده است.

در همين حال ايهود باراک ، وزير دفاع اسرائيل پس از گفتگو با رئيس ستاد کل ارتش آمريکا ، براي ديدار با وزير دفاع و وزير امورخارجه بريتانيا به لندن سفر کرد.

روزنامه <ديلي ميل> در ماه گذشته فاش ساخت که جان ساورز، رئيس سرويس امينتي و اطلاعاتي بريتانيا (MI6) در سفري به اسرائيل به نتانياهو هشدار داده است که حمله نظامي به ايران عواقبي غيرقابل پيش‌بيني در پي خواهد داشت.

همچنين مهر به نقل <شيکاگو تريبيون> گزارش داده ، < بنيامين نتانياهو> نخست وزير رژيم صهيونيستي در اظهاراتي مضحک و در تلاش براي جلب حمايت برخي کشورهاي منطقه براي حمله احتمالي به ايران مدعي شد حمله اين رژيم به تاسيسات هسته اي ايران به نفع کشورهاي عربي هم است و مي تواند تهديدات بالقوه عليه آنها را برطرف کرده و سبب کاهش تنشهاي خاورميانه شود.

نتانياهو در مصاحبه گستاخانه امروز خود با مجله فرانسوي <فرنچ مچ> مدعي شد : بر خلاف آنچه که برخي منتقدين مي گويند حمله به ايران اوضاع منطقه را بحراني تر نخواهد کرد . من فکر مي کنم تنها 5 دقيقه بعد از حمله منطقه احساس رهايي خواهد کرد.

وي در تلاش براي دامن زدن به اختلافات مسلمانان مدعي شد : مردم کشورهاي عربي ايران را دوست ندارند و ايران هسته اي نه تنها يک تهديد براي اسرائيل است، بلکه براي اعراب نيز تهديد است.منبع: shahrekhabar.com

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره وضعيت منطقه 5 دقيقه بعد از حمله به ايران نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: رزمايش مشترک آمريکا و اسرائيل ، شيمون پرز ، مارتين دمپسي ، ارتش آمريکا ، تهديدات برنامه اتمي ، روابط استراتژيک آمريکا و اسرائيل ، ديلي ميل ، حمله نظامي ، نتانياهو ، کاهش تنشهاي خاورميانه
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما