مسبی
کنجد و خواص آن

کنجد و خواص آن

ویرایش: 1391/8/8
نویسنده: sima5862

جوانه کنجد در مدت چند ساعت تهيه مي‌شود و سرشار از پروتئين گياهي و اسيدهاي چرب ضروري است که بدن بشدت به آنها نيازمند است و در جوانه کنجد به ميزان بيشتر از دانه کنجد يافت مي‌شود.
همچنين سرشار از ويتامين‌هاي ب6، ب9، E، آهن، منيزيم، کلسيم، فيبر، پتاسيم، فسفر، زينک و روي است. کنجد به عنوان آنتي‌اکسيدان با راديکال‌هاي آزاد که باعث مشکلات قلبي عروقي و پيري زودرس مي‌شوند مبارزه مي‌کند.
دانه‌هاي کنجد منبعي از کلسيم به شمار مي‌رود و کنجد با پوست و بخصوص جوانه زده منبع عالي از آهن است و باعث اکسيژن‌رساني بهتر به مولکول‌هاي قرمز خون مي‌شود.
روي ماده‌اي که به دشواري در مواد غذايي مصرف مي‌شود به وفور در کنجد حتي در کنجد تفت داده شده موجود است. دانه‌هاي کنجد را بايد دور از نور در محيطي خشک و خنک نگهداري کرد.
براي تهيه جوانه کنجد دانه‌هايي با پوست را در کاسه پرآب ريخته به مدت 8 تا 12 ساعت خيسانده سپس آب ظرف را خالي کنيد اگر ريشه‌هاي سفيد رنگ نمايان شده‌اند نشانه جوانه‌زدن کنجد است.
مي‌توان آنها را در همين زمان مصرف کرد درغير‌اين صورت آنها را در ظرف قرار داده و با دستمال کاغذي مرطوب بپوشانيد پس از 36 ساعت جوانه سفيد رنگ کنجد رشد مي‌کند. هر روز بايستي آب اضافي کنجد را دور ريخته و آنها را مرطوب کنيد .


منبع: www.bitrin.com

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره کنجد و خواص آن نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: کنجد ، خواص کنجد ، جوانه کنجد ، کلسيم ، فيبر ، پتاسيم ، انتي اکسيدان ، دانه هاي کنجد ، پروتئين گياهي
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما