مسبی
جزييات تصادف مرگبار دانش آموزان بروجني

جزييات تصادف مرگبار دانش آموزان بروجني

ویرایش: 1391/8/2
نویسنده: MOHAMMAD-AM


روايتي از آخرين دقايق دانش آموزان بروجني

مشاور تحصيلي کاروان راهيان نور دانش‌آموزان بروجني که پس از حادثه هنوز در بيمارستان گلستان اهواز به سر مي‌برد، گفت: اتوبوس ما مشکل فني داشت و به همه مسئولان کاروان اطلاع داديم؛ تنها به خواجه حافظ شيرازي نگفتيم که اتوبوس مشکل دارد.

اسماعيل پاک‌روان که در همه مسير کاروان کنار دست راننده اتوبوس نشسته بود و از وضعيت اتوبوس و مشکل آن به خوبي مطلع بود، در تشريح حادثه واژگوني اتوبوس اظهار کرد: اتوبوس از همان ابتداي مسير حرکت خاموش مي‌شد و راننده مي‌گفت که اتوبوس خطاي کامپيوتري دارد و با خاموش و روشن شدن ري‌ست مي‌شود. صاحب ماشين 10 روز است که اتوبوس را خريده است و مي‌گفت اتوبوس هيچ مشکل فني ندارد ولي اتوبوس نقص فني داشت و چندين بار در مسير خاموش مي‌شد.

وي افزود: در اهواز پس از بررسي مشکل اتوبوس گفتند که ترمز آن مشکل دارد و شيلنگ ترمز فشار را تحمل نمي‌کند. پس از آن مشکل ترمز کمتر شد و تنها مشکل خاموش و روشن اتوبوس را داشتيم. در بازگشت در سد کارون سه براي شام توقف کرديم و پس از آن حرکت کرديم که اتوبوس در مسير حرکت در سربالايي کاملا مي‌ايستاد و در باند خود خاموش مي‌شد.

پاک‌روان گفت: من با خانواده‌ام تماس گرفتم و گفتم که گمان نکنم سالم به خانه برسم. اتوبوس خراب بود و قضيه جدي شده بود. پس از آن اتوبوس حرکت مي‌کرد و در دست‌انداز اول راننده گفت اتوبوس ترمز ندارد؛ سرعت اتوبوس 35 کيلومتر بود و مشکل ترمز اتوبوس از ريتارد آن بود که کار نمي‌کرد.

با از کار افتادن ريتارد سرعت اتوبوس خود به خود بالا مي‌رفت و راننده حداقل 20 تريلر را به صورت شاخ به شاخ رد کرد. در حال حرکت اتوبوس همه دانش‌آموزان جيغ مي‌زدند و راننده ماشين‌هاي روبه‌رو را يکي يکي رد مي‌کرد.

وي افزود: با همراهي مدير دبيرستان به سراغ دانش‌آموزان رفتم و به آنها گفتيم که صلوات بفرستند و ذکر بگويند که ناگهان اتوبوس در يکي از پيچ‌ها واژگون شد. در آن موقع دانش آموزان در گروه‌هاي سه و چهار نفره نشسته و کمربندها را بسته بودند. و بعد.....

وضعيت جسماني مشاور تحصيلي کاروان بهبود يافته و مرخص مي‌شود. درجه هوشياري مريم باباخانيان، يکي از دانش‌آموزان مجروح حادثه نيز هنوز پنج است و وضعيت او تغييري نکرده است.

مرضيه اماني و محدثه زمان‌پور نيز روز گذشته پس از مرخص شدن، اهواز را ترک کرده‌اند و ساير مجروحان نيز در بخش‌هاي بيمارستان گلستان اهواز بستري هستند.


منبع : ايسنا


منبع: http://www.parsclubs.com/thread-76754-post-6081956.html#pid6081956

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره جزييات تصادف مرگبار دانش آموزان بروجني نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: جزييات ، تصادف ، مرگبار ، دانش آموزان ، بروجني ، راهيان ، نور
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما