مسبی
اينها را در مايکروويو قرار ندهيد!!

اينها را در مايکروويو قرار ندهيد!!

يكي از مواردي كه بايد هميشه در مورد اين دستگاه رعايت كنيد قرار ندادن مواد و يا وسايل غير مجاز در داخل آن است. گاهي اوقات ممكن است با قرار دادن مواد خاصي در اين دستگاه آن را سمي و يا با گذاشتن يك جسم خاص آن را منفجر كنيد.
از جمله چيزهاي غير مجاز كه نبايد در داخل ماكروويو قرار دهيد مي توان به موارد زير اشاره كرد .

فويل هاي آلمينيومي
اين نكته را حتما مي دانيد كه وسايل آهني را اصلا نبايد در ماكروويو قرار دهيد و اين امر در مورد فويل هاي آلمينيومي نازك نيز برقرار است. فويل هاي نازك سريعا داغ مي شوند ممكن است بر اثر افزايش دماي زياد آتش گرفته و حتي باعث آتش سوزي خانه شما نيز بشود .

ظروف چيني
يكي از نكاتي كه كمتر رعايت مي شود در مورد ظروف چيني است. برخي از اين ظروف رگه هايي از آهن در داخل رنگ و يا جنس آن وجود دارد و بعد از برخورد با امواج جرقه مي زنند. در اين حالت شايد جرقه ها باعث آتش سوزي شوند و يا حتي ظرف شما بشكند .

ميوه و سبزي
از قرار دادن هر گونه ميوه و سبزي در داخل ميكروويو جدا خودداري كنيد. اين امر در كنار آن كه مي تواند باعث سمي شدن و از بين رفتن خواص ميوه و سبزي ها شود، مشكلات ديگري نيز به وجود مي آورد. برخي از ميوه ها به امواج حساس هستند و ممكن است از داخل منفجر شوند همچنين سبزي ها نيز امكان دارد آتش بگيرند .

تخم مرغ
اگر وقت كم داريد و مي خواهيد يك تخم مرغ را درست كنيد حتما از اجاق گاز استفاده كنيد و آن را در ماكروويو قرار ندهيد. تخم مرغ داراي پروتئين بسيار زيادي است و يك پوست سخت نيز بر روي آن قرار دارد. قرار دادن تخم مرغ زير امواج باعث انفجار آن و يا حتي از كار افتادن دستگاه شما مي شود .

پلاستيك
يكي ديگر از موادي كه نبايد در ماكروويو قرار دهيد پلاستيك است چرا كه بعد از برخورد با امواج ممكن است سمومي را وارد غذا كند. قبل از اينكه ظرف را در دستگاه قرار دهيد روي آن را بخوانيد تا مطمئن شويد كه قابليت استفاده در ماكروويو را داشته باشد. برخي از ظروف غير استاندارد بعد از گرم شدن آب مي شوند و اين مي تواند براي غذا شما بسيار مضر باشد همچنين ظرف شما نيز بي استفاده مي شود .


منبع: tehrankids.com

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره اينها را در مايکروويو قرار ندهيد!! نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: دستگاه ، ماكروويو ، فويل هاي آلومينيوم ، ميوه و سبزي ، ظروف چيني ، تخم مرغ
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما