مسبی
فرزندم از چه سني واليبال،شنا يا بسکتبال را آغاز کند؟

فرزندم از چه سني واليبال،شنا يا بسکتبال را آغاز کند؟

ویرایش: 1391/7/22
نویسنده: sasansasy1

سنين 6-2 سالگي: لازم است کودکان بيشتر در فعاليت‌هاي شادي‌آور و فرح‌بخش شرکت كنند. در اين سن كودك، توانايي شرکت در ورزش‌هاي سازمان‌يافته مانند فوتبال را ندارد زيرا توانايي حرکتي و تعادلي کامل نيست و محدوده توجه او محدود است.

مهارت‌هايي مانند دويدن، پريدن و شنا را مي‌توان به کودک آموزش داد. در اين سن، ورزش بايد با حداقل آموزش باشد و از ايجاد رقابت و مسابقه بين کودکان جلوگيري شود. هدف اصلي بايد لذت بردن از ورزش باشد.

سنين 10-6 سالگي: گرچه بهبود تعادل و حرکت به‌دست آمده اما هنوز هماهنگي لازم بين دست و چشم به‌وجود نيامده است بنابراين کودک مي‌تواند به‌طور محدود به ورزش‌هاي سازمان‌يافته بپردازد. ورزش‌هايي مانند ژيمناستيک، شنا، تنيس براي کودک مناسب است. در اين سن تاکيد بر آموزش تکنيک است و بايد به رقابت و مسابقه کمتر اهميت داده شود.

سنين 12-10 سالگي: سطح شعور و فهم و توانايي يادگيري، تعادلي و حرکتي کودک افزايش مي‌يابد و مي‌تواند حرکت‌هاي پيچيده و تکنيک و تاکتيک را ياد بگيرد و در ورزش‌هاي سازمان‌يافته و برخوردي شرکت كند. ورزش‌هايي مانند واليبال، بيسبال، فوتبال و دوچرخه‌سواري براي اين سنين مناسب هستند.

در باشگاه‌ها تمرين با وزنه‌هاي کوچک ايرادي ندارد ولي ورزش‌هايي مانند وزنه‌برداري و پاورليفتينگ براي کودکان ممنوع است. بدنسازي با وزنه بايد بعد از سن بلوغ آن هم همواره تحت‌نظر مربي انجام گيرد. ورزش‌هاي پربرخورد و تماسي مانند بوکس، کشتي، هاکي و پاورليفتينگ بهتر است بعد از 15 سالگي شروع شوند ولي به‌طور کلي مي‌توان گفت مناسب بودن شدت و نوع ورزش را رضايتمندي کودک و لذت بردن او تعيين مي‌کند. علاوه بر اين، ورزش تاثيري بر سن بلوغ ندارد مگر در دختراني که رژيم غذايي شديد گرفته باشند و والدين نبايد از اين بابت نگران باشند.منبع:

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره فرزندم از چه سني واليبال،شنا يا بسکتبال را آغاز کند؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: فرزند ، سن ، ورزش ، واليبال ، شنا ، اموزش ، بسکتبال
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما