مسبی
«اهرام گمشده» مصر پيدا شد!

«اهرام گمشده» مصر پيدا شد!

ویرایش: 1391/7/20
نویسنده: sima5862

به گزارش مشرق، فارس به نقل از شبکه تلويزيوني «راشاتودي» نوشت: بخش «گوگل ارث» به عنوان يکي از زيرمجموعه‌هاي موتور جستجوگر گوگل در تصاوير جديد خود از مصر، موقعيت جغرافيايي اهرام جديدي را منتشر کرده است که در سايت‌هاي اينترنتي به «اهرام گمشده» مصر معروف شده است.
بنا بر اين گزارش، اين تصاوير ماهواره‌اي 2 هرم جديد را نشان مي‌دهد که البته يکي از آنها به نظر مي‌رسد سه برابر اهرام ثلاثه در شهر جيزه مصر باشد.
اين اهرام گمشده توسط «آنگلا ميکول» محقق آمريکايي کشف شده است که از کاروليناي شمالي به دقت گوگل ارث را تحت نظر دارد تا بتواند تصاويري از موقعيت‌هاي جغرافيايي آثار باستاني در جهان جمع آوري کند.
وي در بررسي‌هاي خود به 2 توده با شکلي غيرعادي برخورد مي‌کند که در طول بستر رود نيل واقع شده‌اند. يکي از آنها به شکل هرم سه ضلعي است که از لحاظ اندازه بايد بزرگترين هرم جهان باشد.
اين محقق در نظر دارد شخصا به مصر سفر کند و اين اهرام را مشاهده کند تا وجود چنين اهرام جديدي را در مصر تأييد کند.
سال گذشته نيز يک مصرشناس آمريکايي موفق شده بود با کمک «گوگل ارث» هفدهمين هرم گمشده مصر را شناسايي کند.


منبع: مشرق

امتیاز دهی به مقاله
«اهرام گمشده» مصر پيدا شد!
«اهرام گمشده» مصر پيدا شد!
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره «اهرام گمشده» مصر پيدا شد! نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: خبر ، اهرام ، اهرام مصر ، اهرام گمشده ، مصر ، اهرام جديد ، اهرام ثلاثه
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما
اشتراک گذاری