مسبی
طراحي دوچرخه‌ بدون زنجير چرخ، با چرخ‌هاي جمع‌شونده

طراحي دوچرخه‌ بدون زنجير چرخ، با چرخ‌هاي جمع‌شونده

ویرایش: 1391/7/21
نویسنده: saeed_a

دوچرخه مفهومي Bicymple بدون زنجير و دنده طراحي شده و امكان دوچرخه‌سواري راحت و روان را در مناطق شهري فراهم مي‌كند.

هدف از طراحي اين دوچرخه ، ساخت نمونه‌اي ساده‌تر در مقايسه با دوچرخه هاي موجود است كه با حذف زنجير چرخ و ديگر قطعات پيچيده علاوه بر كاهش وزن، باعث تسهيل حركت در جهات مختلف مي‌شود.

اين دوچرخه مفهومي در نگاه اول ظاهري شبيه تك چرخ‌ها دارد، اما ارتباط بين چرخ جلو و عقب از طريق بدنه فولادي سبك وزن فراهم مي شود.
پدال بر روي چرخ‌هاي عقب تعبيه شده است و با جمع شدن و نزديك شدن چرخ‌ها به هم، حركت آسان در جهات مختلف امكاپذير مي‌شود؛ همچنين طراحي مناسب زين و دسته دوچرخه باعث بهبود كيفيت دوچرخ سواري بويژه در مناطق شهري مي‌شود.

طراحان آمريكايي دوچرخه Bicymple تأكيد مي‌كنند كه دوچرخه‌سواري با اين وسيله بسيار آسان بوده و با توجه به امكان جمع شدن چرخ ها، به جاي كمي براي نگهداري در آپارتمان نياز دارد.

نمونه اوليه‌اي از اين دوچرخه مفهومي طراحي شده است و محققان اميدوارند با يافتن يك سرمايه گذار، بزودي توليد تجاري اين محصول را آغاز كنند.


منبع: ايسنا

امتیاز دهی به مقاله
طراحي دوچرخه‌ بدون زنجير چرخ، با چرخ‌هاي جمع‌شونده
طراحي دوچرخه‌ بدون زنجير چرخ، با چرخ‌هاي جمع‌شونده
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره طراحي دوچرخه‌ بدون زنجير چرخ، با چرخ‌هاي جمع‌شونده نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: تکنولوژي ، اطلاعات عمومي ، اطلاعات علمي ، طراحي دوچرخه‌ بدون زنجير چرخ ، با چرخ‌هاي جمع‌شونده ، دوچرخه‌ بدون زنجير چرخ
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما