مسبی
آيا نامرئي کردن اشياء ممکن است؟

آيا نامرئي کردن اشياء ممکن است؟

ویرایش: 1391/7/19
نویسنده: asok5533

محققان امريکايي و چيني با ساخت يک سيستم خاص،پيشرفت هاي قابل توجهي.........


محققان امريکايي و چيني با ساخت يک سيستم خاص،پيشرفت هاي قابل توجهي در زمينه ي نامرئي کردن اشياء انجام داده اند و براي اولين بار ثابت کردند که نامرئي کردن امکان پذير است .

ديويد اسميت از دانشگاه دوک ايالات کاروليناي شمالي گفت:ما با استفاده از سراب که در تابستان بر روي جاده هاي بسيار گرم ديده ميشود متوجه شديم که امکان نامرئي کردن وجود دارد.

شما از دور آبي را ميبينيد که در جاده وجود دارد اما در واقع اين بازتاب آسمان است.سرابي که شما ميبينيد جاده را نامرئي ميکند و به همين شيوه کشف جديد ما يک سراب توليد ميکند.

گروه از محققان يک سري فرمول رياضي تهيه کرده اند که اجازه ي توليد فراماده را ميدهد و در حالت طبيعي وجود ندارد ولي ميتواند اشياء را نامرئي کند.

محققان اعلام کردند،اين کشف ميتواند به ما کمک کند تا توانايي هاي خود را گستش دهيم و موج هاي طولاني اشياء را نامرئي کنيم.منبع:

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره آيا نامرئي کردن اشياء ممکن است؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: جالب ، نامرئي ، شگفت انگيز ، خواندني ، اشيا
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما