مسبی
اعتياد غذايي

اعتياد غذايي

ویرایش: 1391/7/16
نویسنده: sima5862

به گفته متخصصان تغذيه زماني که غذايي مقابل چشمان فردي قرار دارد سيستم عصبي فرد به شدت به کار افتاده و او را تحريک مي کند تا به غذاي موجود دست يافته و ان را بخورد. به طور کلي سيستم مغزي انسان اين گونه است و زماني که چيز زيبا و لذت بخشي را در مقابل خود مي بيند ان را مي خواهد.
طبق يافته هاي متخصصان،غذاهايي که بيشتر حاوي طعم هاي شوري و شيريني باشند احساس لذت بيشتري را در فرد ايجاد مي کنند و جالب اينجاست که مصرف بيش از اندازه اين طعم ها درست مانند مواد مخدر اعتياد اور است و هر چه ميزان مصرف انها بيشتر شود، بدن نيز بيشتر خواهان انها خواهد بود. در صورتي که فرد به هر دليلي نتواند هنگامي که به اصطلاح هوس خوردن اين مواد را مي کند به انها دسترسي يافته و انها را بخورد، بيشتر از مواقع طبيعي احساس گرسنگي و بي تابي مي کند.
همچنين با گذشت مدت زمان معيني بعد از مصرف اين مواد مجددا هوس مي کند انها را مصرف کند،مثلا 3 تا 4 روز بعد از خوردن شيريني و شکر، بدن مجددا ان را مي طلبد.


منبع:

امتیاز دهی به مقاله
اعتياد غذايي
اعتياد غذايي
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره اعتياد غذايي نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: غذا ، خوردن غذا ، رژيم غذايي ، اعتياد غذايي ، سلامت غذايي
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما