مسبی
رابطه IT با کار آفريني و اشتغال زايي

رابطه IT با کار آفريني و اشتغال زايي

ویرایش: 1391/7/16
نویسنده: simorgh-sh

جهان در سال هاي اخير شاهد انقلاب اطلاعات و ارتباطات بوده و تحولات اجتماعي عظيمي در آن بوجود آمده است بطوريکه در اثر اين تحولات ، قرن جاري به نام فناوري اطلاعات و ارتباطات به ثبت رسيده است. در عصر اطلاعات و ارتباطات سطح بينش و آگاهي مردم افزايش يافته و کليه فعاليت هاي مردم دنيا در قالب شبکه هاي ارتباطي به تعادل رسيده و کنترل شده است.

در اين عصر دنيا دهکده اي متصل است که افراد آن در هر لحظه که بخواهند به هر گوشه آن مي توانند مسافرت کنند ، از اخبار آن مطلع شوند و يا بدان جا پيغام بفرستند . فناوري اطلاعات و ارتباطات بر کليه فعاليت هاي اجتماعي از جمله کار آفريني اثر گذاشته و در بسياري از آنها تحولات اساسي بوجود آورده است . امروزه کارآفريني به شدت به بسترهاي فناوري اطلاعات وابسته است و از آن بهره زيادي مي گيرد . از سوي ديگر توسعه فناوري اطلاعات و ارتباطات خود مرهون کارآفريني است. فعاليت هاي کار آفرينانه باعث شناخت نيازها ، خلق ايده ها و تولد فناوري ها مي شوند. در هر حال تحولات تکنولوژي همه چيز را متحول کرده است و حتي اشتغال نيز از اين تحولات مصون نمانده است.

در حاليکه يک معضل اساسي در کشور هاي در حال توسعه از جمله ايران بيکاري است ، حل معضل بيکاري در شرايط دنياي ما به دو مولفه بازار و آموزش وابسته است . صنعت اطلاعات نقش اساسي در ايجاد اشتغال دارد . علاوه بر بسياري از مشاغل که خود ايجاد مي کند به صنعت IT نيز رونق مي دهد و در آنجا نيز باعث اشتغال فراوان مي گردد. مشاغلي چون مديريت ، مشاوره، تحليلگري ، اطلاع رساني و بسياري از خدمات مختلف نمونه هايي از مشاغل صنعت اطلاعات مي باشند. برنامه نويسي ،تحليل و طراحي سيستم و مهندسي نرم افزار يا سخت افزار نيز نمونه هايي از مشاغل صنعت IT مي باشند.


منبع: http://www.persinmailer.com

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره رابطه IT با کار آفريني و اشتغال زايي نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: کارآفريني ، اشتغال زايي ، it ، موفقيت ، ارتباطات ، تکنولوژي ، مهندسي سخت افزار ، مهندسي نرم افزار
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما