مسبی
استخدام کارکنان شوراهاي حل اختلاف

استخدام کارکنان شوراهاي حل اختلاف

ویرایش: 1391/7/17
نویسنده: bennaz

رئيس امور شوراهاي حل اختلاف قوه قضائيه کشور گفت: استخدام کارکنان شوراهاي حل اختلاف از اولويت‌هاي قوه قضائيه است که با جديت پيگيري مي‌شود.
به گزارش خبرنگارباشگاه خبرنگاران اروميه ،حجت‌الاسلام محمدمهدي احمدي ميانجي در جمع اعضاي شوراهاي حل اختلاف آذربايجان غربي اظهار داشت: از ديگر دغدغه‌هاي قوه قضائيه بيمه کارکنان شوراهاي حل اختلاف است که اين موضوع نيز پيگيري مي‌شود.
وي در ادامه با اشاره به اهميت شوراهاي حل اختلاف افزود: تبعيت از ائمه معصومان (ع) و تلاش براي حل مشکلات مردم از جمله رسالت شوراهاي حل اختلاف به شمار مي‌آيد و کارکنان اين نهاد نيز بايد به گونه‌اي فعاليت کنند که بتوانند رضاي الهي و خشنودي مردم را فراهم کنند.
احمدي ميانجي گسترش صلح، سازش، احيا و ترويج اين امر را از سنت‌هاي حسنه برشمرد که در سيره نبوي و علوي به وضوح قابل مشاهده است.
وي با اشاره به آثار رواني و اجتماعي مثبتي که از عملکرد شوراهاي حل اختلاف بر اجتماع مترتب مي‌شود، گفت: ارجاع پرونده‌ها و دعاوي حقوقي به ويژه اختلافات خانوادگي به شوراهاي حل اختلاف سبب حفظ حرمت خانواده و جلوگيري از شکسته شدن قبح بسياري از ناهنجاري‌هاي رفتاري در طرفين دعوا در خانواده شده است.
به گفته احمدي ميانجي برقراري صلح ميان افراد و حاکم ساختن امنيت و آرامش در خانواده‌ها نه تنها انسان‌هاي بي‌شماري را از مشکلات حبس و تعزير نجات مي‌دهد بلکه از گرفتار شدن خانواده‌ها به فقر و بي‌سرپرستي نيز جلوگيري مي‌کند.
وي تصريح کرد: شوراهاي حل اختلاف از مهم‌ترين نهادهايي است که در تداوم حيات خانواده‌ها و پيوند دادن مردم با آموزه‌هاي ديني نقش موثري ايفا مي‌کنند.
ميانجي در ادامه سخنان خود قول مساعد داد مشکلات فراروي اين قشر زحمتکش در آينده‌ نزديک حل شود.


منبع: http://

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره استخدام کارکنان شوراهاي حل اختلاف نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: آگهي استخدام ، استخدام ، آزمون استخدامي ، استخدام شورا ، حل اختلاف
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما
اشتراک گذاری