مسبی
دلايل ناباروري در زنان چيست

دلايل ناباروري در زنان چيست

ویرایش: 1391/7/16
نویسنده: bennaz

يک متخصص بيماري‌هاي زنان و ناباروري معتقد است اختلال در سيکل‌هاي ماهيانه و تخمدان پلي کيستيک شايع‌ترين علت ناباروري در بين زنان است

دکتر انيس نانکلي اظهار كرد: عدم تخمک گذاري و عقب افتادن سيکل ماهيانه يکي از مهمترين دلايل ناباروري ست که عمدتا در افراد چاق و پرمو ديده مي‌شود.وي ادامه داد: معمولا مشکل اين بيماران با درمان دارويي برطرف مي شود و تخمک گذاري به شيوه مناسب صورت خواهد گرفت.

به گفته اين جراح و متخصص بيماري‌هاي زنان، چسبندگي و انسداد لوله‌هاي رحمي از ديگر علت‌هاي شايع ناباروري زنان است که عمدتا به دليل بروز عفونت‌هاي مزمن و بدون علامت رخ مي‌دهد. عمل جراحي به شيوه لاپاراسکوپي بهترين روش درمان اين مشکل است.اين متخصص و جراح بيماري‌هاي زنان و ناباروري تصريح کرد: 10 درصد ناباروري‌ها به دلايل ناشناخته رخ مي دهد.


وي اشاره اي هم به مشکلات مادرزادي رحم و تخمدان و اشکال غيرطبيعي رحم داشت و يادآور شد: در اينگونه موارد بارداري ناموفق خواهد بود و منجر به سقط جنين مي‌شود.نانکلي، درمان اين اختلالات مادرزادي از جمله گشادي دهانه رحم و يا دو دهانه بودن رحم را نيز از طريق اعمال جراحي ممکن و موثر دانست.به گفته اين پزشک متخصص، برخي از ناباروري‌ها به دليل مشکلات جنس مذکر و فاکتورهاي مردانه رخ مي دهد که در اين صورت با آزمايش‌هاي آناليز اسپرم، مشخص شده و به متخصصين اورولوژي ارجاع مي‌شود.وي تاکيد کرد: استرس و رژيم غذايي نامناسب و عوامل دارويي به صورت غير مستقيم مي‌تواند بر نازايي اثرگذار باشد.


منبع: http://www.faxe.ir

امتیاز دهی به مقاله
دلايل ناباروري در زنان چيست
دلايل ناباروري در زنان چيست
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره دلايل ناباروري در زنان چيست نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: ناباروري ، دلايل ناباروري ، نازايي ، درمان نازايي ، دلايل نازايي
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما