مسبی
با شکر خداحافظي کنيد!

با شکر خداحافظي کنيد!

ویرایش: 1391/7/16
نویسنده: sima5862

اخرين تحقيقات دانشمندان نشان مي دهد مصرف شکر عوارض ناخوشايندي بر مغز و حتي ديگر قسمتهاي بدن از جمله کمر دارد. دانشمندان در ازمايشهايي که بر روي افراد مختلف انجام دادند ابتدا از انها خواستند مقدار معيني شکر بخورند مدتي بعد از انها خواستند تا به چند معما و بازي هوش پاسخ دهند.نتيجه اين ازمايش با ازمايش ديگري که از اين افراد در زمان ديگري گرفته شد مقايسه گرديد.در ازمايش دوم پيش از شروع ازمايش، به افراد شکر داده نشد و ازموني با سوالاتي که از لحاظ درجه سختي با ازمون اول همسان بودند به عمل امد. نتايج ازمون اول به ميزان قابل توجهي پايين تر از ازمون دوم گزارش شد.
دانشمندان توصيه مي کنند براي بهبود عملکرد مغزتان، مصرف شکر و محصولاتي که حاوي اين ماده هستند مانند: اب ميوه هاي غير طبيعي را کاهش دهيد و به جاي ان از ميوه ها و مواد شيرين طبيعي مثل خرما استفاده کنيد.
همچنين مواد غذايي همچون گردو، ماهي سالمون، دانه کتان و سويا از جمله موادي هستند که توانايي مغزي افراد را بالا مي برند.


منبع: http://

امتیاز دهی به مقاله
با شکر خداحافظي کنيد!
با شکر خداحافظي کنيد!
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره با شکر خداحافظي کنيد! نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: شکر ، مضرات شکر ، خطرات مصرف شکر ، مصرف شکر ، ضرر شکر ، عوارض مصرف شکر
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما