مسبی
روبات خرچنگ عليه توده هاي سرطاني

روبات خرچنگ عليه توده هاي سرطاني

ویرایش: 1391/7/28
نویسنده: sima5862

به تازگي دانشمندان موفق به اختراع روباتي به شکل خرچنگ شده اند که مي تواند به سرعت و بدون ايجاد جراحت توده هاي سرطاني شکم را بيرون بياورد. اين روبات از يک دوربين کوچک استفاده مي کند که داخل يک لوله انعطاف پذير قرار دارد و از طريق دهان وارد ناحيه مورد نظر مي شود. اين روبات به قسمتهايي همچون چنگک خرچنگ مجهز ميباشد که مي تواند زائده سرطاني را برداشته و به قطعات بسيار کوچک خرد کند تا قابل دفع شوند. به اعتقاد متخصصان، اين روبات وسيله اي بسيار مفيد و موثر براي استفاده در جراحي هاي مختلف است که عوارض ناشي از جراحي ها را به ميزان قابل توجهي کاهش مي دهد.
اين روبات روي تعدادي از بيماران مورد استفاده قرار گرفته و مدت زمان جراحي ها را به ميزان قابل توجهي کاهش داده است، به طور ميانگين جراحي هايي که مدت زمان 8 ساعت به طول مي انجاميدند به 18 دقيقه کاهش يافته اند.


منبع: سلامت نيوز

امتیاز دهی به مقاله
روبات خرچنگ عليه توده هاي سرطاني
روبات خرچنگ عليه توده هاي سرطاني
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره روبات خرچنگ عليه توده هاي سرطاني نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: خرچنگ ، روبات خرچنگ ، درمان سرطان ، جراحي سرطان ، اختراع روبات ،
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما