مسبی
سه کاربرد جالب دوربین گوشی های هوشمند که نمی دانید!

سه کاربرد جالب دوربین گوشی های هوشمند که نمی دانید!

ویرایش: 1395/9/3
نویسنده: مسبي دات كام
دوربین های گوشی های هوشمند در وضعیت کیفی بسیار خوبی نسبت به همین دو سه سال پیش قرار دارند، اما جالب اینجاست که بسیاری تنها به سلفی گرفتن آن هم با دوربین های جلوی گوشی های هوشمندشان بسنده می کنند!

علی رغم گرفتن تصاویر بسیار زیبا با دوربین های با کیفیت از مناظر شما می توانید کارهای شگفت انگیز و بسیار جالبی با دوربین گوشیتان انجام دهید، در این مطلب با شما به بررسی ۳ مورد از هیجان انگیز ترین آنها می پردازیم!

mjxdbfu7as3qtw0g6dje

 
ترجمه زبان های خارجی با دوربین گوشی

باور نمی کنید اما ارتباط برقرار کردن با دنیای بیرون بسیار ساده شده است، تنها کافی است دوربین گوشی موبایلتان را به سمت متنی که مفهوم آن به زبان دیگری است بگیرید تا بتوانید متن را به زبان مادریتان بخوانید.
اپ پر کاربرد و لنشین Google Translate به خوبی از پس این کار بر می آید ( دانلود Android, iOS) آن را دانلود کرده و به آسانی از انبوه زبان هایی که در لیست آن وجود دارد انتخاب کنید، با تپ روی گزینه دوربین که در صفحه اصلی برنامه وجود دارد می توانید با ثبت تصویر از متن با هر زبانی آن را ترجمه کنید. اپ هایی مثل مترجم TextGrabber + (دانلود Android, iOS) و یا WayGo (دانلود Android, iOS) دقیقا کاربردی مشابه دارند.

vq7zkm8d8b28f7dmqx0e


اسکن اسناد با دوربین گوشی
این مورد یکی از کاربردی ترین مواردی است که می توانید لذت یک گوشی هوشمند را برای شما دوچندان کند، با کمک برنامه هایی که معرفی خواهیم کرد می توانید هر سند و مدرکی را به آسانی اسکن کنید و حتی به آسانی در فضای ابری ذخیره سازی کنید حتی با اپ های خاصی می توانید مطالب برگه های اسکن شده را OCR نموده و حتی ویرایش کنید.
اپ پر طرفدار Evernote برای iOS این امکان را ارائه می کند و همچنین اپ Google Drive هم برای دستگاه های اندرویدی این امکان را به شما خواهد داد. Office Lens از مایکروسافت هم یک پیشنهاد خوب و بی نقص برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS است. اپ CamScanner هم پیشنهاد خوبی است که هم برای Android و هم iOS قابل دانلود و استفاده است. اگر آیفونی هستید اپ Scanbot هم پیشنهاد خوبی است.
 

  

hjkuluoirrhl6vuqao4i


رسد ستارگان با دوربین گوشی
یکی از قابلیت های عالی گوشی های کنونی اسن مورد است که می تواند یک ایده خوب از واقعیت مجازی را در اختیار شما قرار دهد. با اپ های نظیر SkyView می توانید به رسد ستارگان آسمان بپردازید  (Android, iOS) و از مشاهده هر آنچه نمی توانید ببینید و حتی تصور کنید لذت ببرید.
دیدن سور فلکی و کشف ندانسته ها بسیار دلچسب و هیجان انگیز است. برنامه های مشابه راجع به این کاربرد یافت می شوند اما از بهترین انها می توان به اپ Wikitud (دانلود Android, iOS) و همچنین Blippar (دانلود Android, iOS) اشاره کرد.


منبع: نت نوشت
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره سه کاربرد جالب دوربین گوشی های هوشمند که نمی دانید! نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: دوربین گوشی ، دوربین ، ترجمه ، ترجمه زبان ، برنامه ترجمه ، اسکن اسناد ، رسد ستارگان