مسبی
اگر این کارها را انجام دهید در آینده احساس پشیمانی نمی کنید

اگر این کارها را انجام دهید در آینده احساس پشیمانی نمی کنید

ویرایش: 1395/8/30
نویسنده: مسبي دات كام

تعیین هدف مهمترین شرط رسیدن به موفقیت
هر فرد در زندگی باید یک هدف عالی برای خودش داشته باشد و در طول زندگی سعی کند تا حد امکان به آن هدف دست پیدا کند و اگر به دلایلی نتوانست تا حد امکان تلاش خود را انجام داده باشد، این هدف در عین حال باید منطقی و قابل دسترس باشد و اهداف رویایی غیرقابل تحقق چیزی جز اتلاف وقت نیست.

روحیه خلاق و ماجراجو شرط رسیدن به قله خوشبختی
افراد بی انگیزه معمولا در زندگی موفق نمی شوند و به دلیل دید منفی که نسبت به خود دارند توانایی ها و قابلیت های خود را باور ندارند و نمی توانند از آنها استفاده کنند، فقدان اعتماد به نفس و ناامیدی در این افراد باعث می شود تا دیگران نیز در موقعیت های مهم و سرنوشت ساز به آنها تکیه نکنند و به این ترتیب به فردی شکست خورده در زندگی تبدیل می شوند.
داشتن روحیه مثبت و روحیه ماجراجو می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس و انگیزه برای زندگی شود و به این ترتیب فرد در زندگی به موفقیت و خوشبختی می رسد.

مهربانی و احساس نوع دوستی رمز شادی و سلامت
دوست داشتن همنوعان و کمک و دستگیری به آنها، کینه ای نبودن ، سپری کردن زمان با کودکان و افراد سالمند و کمک به آنها، شرکت در فعالیت های خیر خواهانه  عشق ورزیدن به اقوام ، همسر و فرزندان همگی می تواند سبب سلامت روحی و جسمی فرد و جلوگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری ها در طول عمر شود.
مهربانی به دیگران باعث می شود تا در شرایط سخت دیگران نیز به یاری فرد بیایند و دست او را بگیرند و در مشکلات همراه او باشند.

عاشق کار خود باشید تا پیشرفت کنید
برای موفقیت در زندگی تعیین هدف تحصیلی و شغلی بسیار مهم است و افراد در شغلی که آن را دوست دارند و به نوعی عاشق آن هستند موفق تر از سایرین هستند اما اگر هم شغلی که اکنون دارید شغل ایده آل شما نیست برای حفظ سلامت و شاد زندگی کردن باید سعی کنید آن را دوست داشته باشید، به جنبه های خوب شغلتان فکر کنید و نیز سعی کنید با همکاران و محیط کارتان ارتباط خوب و دوستانه برقرار کنید در هر شغلی با سعی و تلاش و تحقیق می توان موفق شد و در کنار آن می توانید به صورت تفریحی درباره شغل ایده آل خود مطالعه و تحقیق کنید.

منظم و با برنامه باشید
داشتن یک لیست از کارها و برنامه ها به صورت روزانه و هفتگی می تواند شما را از بسیاری از افراد در موقعیت شما جلوتر بیندازد، با داشتن برنامه از پیش تنظیم شده از خواب بیدار شوید و به زندگی لبخند بزنید تا موفق باشید به این ترتیب از کارها پیشی می گیریدو حتی زمان بیشتری برای فراغت و استراحت پیدا می کنید.

دروغ گویی بدترین آفت زندگی
با خودتان و دیگران صادق باشید و هرگز دروغ نگویید زیرا نمی توان همیشه رازها را پنهان نگه داشت. به توانایی ها و امکاناتی که در اختیار دارید مطمئن باشید و بدانید با همین ابزارها در زندگی موفق می شوید و هرگز در آینده حسرت روزهای گذشته را نمی خورید و از لحظه لحظه زندگی لذت می برید.


منبع: http://www.yjc.ir

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره اگر این کارها را انجام دهید در آینده احساس پشیمانی نمی کنید نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: تعیین هدف ، خوشبختی ، روحیه خلاق ، انگیزه ، پیشرفت
اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین  اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک  اشتراک گذاری این مطلب در تویتر  اشتراک گذاری این مطلب در کلوب  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک  اشتراک گذاری این مطلب در یاهو  اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان  ارسال این مطلب به ایمیل دوستان  محبوب کن - فیس نما